Enjoy A Luxury Experience
Primis hac auctor curabitur consequat sociosqu massa rutrum nascetur condimentum interdum ex.
Discover More
Make Your Stay Memorable
Primis hac auctor curabitur consequat sociosqu massa rutrum nascetur condimentum interdum ex.
Discover More
Fully enjoy your stay with us
Primis hac auctor curabitur consequat sociosqu massa rutrum nascetur condimentum interdum ex.
Discover More
Previous slide
Next slide

Bulwary nad Wisłą w Ustroniu – Idealne Miejsce na Spacery i Aktywność na Świeżym Powietrzu

Bulwary wiślane w Ustroniu to prawdziwa perełka dla miłośników spacerów i aktywności na świeżym powietrzu, a co najlepsze, znajdują się zaledwie 10 minut pieszo od pensjonatu „Siedem Życzeń”. To popularna promenada, która przyciąga zarówno turystów, jak i lokalnych mieszkańców, oferując wiele możliwości spędzania czasu na łonie natury.

Bulwary wiślane ciągną się przez kilka kilometrów wzdłuż rzeki Wisły, która w rejonie Ustronia jest jeszcze szumiącym, górskim potokiem. Ta malownicza okolica to doskonałe miejsce na wypoczynek i relaks. Część bulwarów została wyasfaltowana, jednak można tu również znaleźć urokliwe, kamieniste ścieżki, co nadaje temu miejscu niepowtarzalny charakter. 

To miejsce przyciąga rodzinne spacery oraz miłośników „nordic walking”. Oświetlone bulwary nadają się doskonale także na wieczorne przechadzki, zapewniając przyjemną atmosferę i bezpieczeństwo. Nawet zimą to miejsce tętni życiem, a to za sprawą Ustrońskiej Szkoły Narciarstwa Biegowego.

Jeśli jesteś miłośnikiem nart biegowych, to będziesz miał okazję wypróbować wytyczone tutaj trasy o łącznej długości 6 km, zarówno w stylu klasycznym, jak i wolnym. Te trasy są doskonale przygotowane i regularnie ratrakowane, co zapewnia świetne warunki do uprawiania tego sportu. Warto zaznaczyć, że trasy nadwiślańskie umożliwiają bieganie także wieczorami dzięki oświetleniu, co jest niezwykle atrakcyjne. 

Idealnym punktem startowym na tych trasach jest parking obok stacji benzynowej w Ustroniu Brzegach, gdzie rozpoczynają się dwie pętle narciarskie. To doskonałe miejsce do rozpoczęcia przygody z narciarstwem biegowym, a jednocześnie jest blisko pensjonatu „Siedem Życzeń”.

Bulwary wiślane są nie tylko miejscem dla aktywnych, ale także oferują coś dla miłośników kultury. W ich sąsiedztwie, w rejonie centrum letniska, znajduje się Ustroński Amfiteatr. To unikalne miejsce, które posiada zadaszoną scenę oraz widownię mieszczącą około 2100 osób. Wraz z amfiteatrem istnieje komfortowo wyposażone zaplecze gastronomiczne i sanitarne oraz parking dla samochodów osobowych i autokarów.

Latem, nadwiślańska promenada tętni życiem, oferując szeroki wachlarz imprez kulturalnych i rozrywkowych. To miejsce, gdzie mieszkańcy i turyści mogą delektować się atmosferą letniska, ciesząc się wyjątkowym otoczeniem przyrody i kultury. Pensjonat „Siedem Życzeń” to doskonała baza wypadowa do odkrywania uroków bulwarów nad Wisłą i innych atrakcji Ustronia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *